Consumentenprofiel · Makelaar in Hoorn

Pronk & Van der Wal

Gouw 2, 1621 HB Hoorn NVM

Pronk & Van der Wal is een gevestigd Hoorns makelaarskantoor dat al ongeveer twintig jaar actief is en is aangesloten bij Garantiemakelaars. Het kantoor richt zich breed op verkoop, aankoop en taxaties, met John van der Wal en Hilde Schenk als herkenbare gezichten.

Vergelijk met andere makelaars

Gratis en vrijblijvend. Je kiest zelf met wie je verdergaat.

Bekijk eerst reviews en vergelijking ↓

Beoordelingen in één oogopslag

Funda
9,6 / 10

23 beoordelingen

Laatste 24 maanden

Google reviews
4,8 / 5

14 reviews

Totaal op Google

Wat klanten waarderen

De persoonlijke uitleg en betrokkenheid worden gewaardeerd. Een verkoper beschrijft dat er ruimte was om zelf te beslissen, zonder druk te voelen.

Wat valt ons op?

17 van de 40 woningen zijn rij- of hoekwoningen

Daarnaast tellen we 13 gekoppelde woningen, nul vrijstaande woningen en 10 appartementen. Twee verkochte parkeerobjecten zijn uitgesloten.

Oudere stadswoningen én recente gezinswoningen

De verkochte Klein Westerbuiten 13 in Edam is een halfvrijstaande woning uit 1887. Jan Heesjesstraat 5 in Blokker is een twee-onder-een-kapwoning uit 2023 met energielabel A+++.

Bezoek aan het kantoor op afspraak

Kennismaken kan op afspraak van maandag tot en met zaterdag, op kantoor of bij jou thuis. Maak vooraf een afspraak, zodat er iemand voor je beschikbaar is.

MWF kijkt mee · Pronk & Van der Wal

Wat vind jij belangrijk?

Ervaring met mijn woningtype

Verdeling van actueel aanbod + verkochte woningen. Inclusief recreatiewoningen.

Rij- en hoekwoningen
42,5% · 17 woningen
Twee-onder-een-kap en geschakeld
32,5% · 13 woningen
Vrijstaande woningen
0,0% · 0 woningen
Appartementen
25,0% · 10 woningen
Overige woonvormen
0,0% · 0 woningen

Onderzocht: 40 verschillende woningen, met 9 woningen in aanbod en 31 geregistreerde verkopen.

Bekijk de woningvoorbeelden ↓

Vergelijk Pronk & Van der Wal

Vidra Vastgoed en Westfries Goed zijn andere Hoornse kantoren met ervaring in gezinswoningen en appartementen. Vergelijk de aantallen per type en hoe het kantoor de begeleiding organiseert.

Woningtypen: de grootste groepen binnen het onderzochte actuele en verkochte woningaanbod, inclusief recreatiewoningen. Looptijd: het gemiddelde van de onderzochte verkopen met bruikbare datums. De omvang en samenstelling van de selecties verschillen per kantoor.

Wat past bij jouw woning en budget?

Vergelijk de totale kosten en de werkzaamheden in de verkoopvoorstellen.

Vergelijk voorstellen voor mijn woning →

Gratis en vrijblijvend via Makelaar West-Friesland.

Welke makelaars een voorstel kunnen doen, hangt af van je aanvraag en hun beschikbaarheid. Deelname van de hier getoonde kantoren is niet gegarandeerd.

Makelaars in Hoorn vergelijken →

Zo pakt Pronk & Van der Wal de verkoop aan

MWF onderzocht hoe dit kantoor woningen op de markt bracht. Deze voorbeelden laten zien welke keuzes het kantoor maakte in prijsstelling, informatie en presentatie.

Bijzondere woning

Bagijnenland 3, Edam

Kaakberg uitgesplitst naar wonen en overige ruimte

Bij Bagijnenland 3 onderscheidde Pronk & Van der Wal de verdieping van de aangebouwde kaakberg, die bij de woonruimte was gerekend, van 26 m² overige inpandige ruimte beneden. Een extra slaapkamer werd als mogelijkheid gepresenteerd. De woning dateert uit 1988 en ligt in beschermd stadsgezicht. De presentatie liet daarmee zowel de bestaande ruimte als een mogelijke andere indeling zien, zonder dat de historische omgeving op zichzelf een monumentstatus bewijst.

Woninggegevens
Woningtype
Grachtenpand, geschakelde woning
Laatste vraagprijs
€ 850.000
Status
Verkocht

Verkoopvoorwaarden

Muntstraat 24, Hoorn

Nog te activeren VvE vooraf vermeld

Pronk & Van der Wal verkocht Muntstraat 24 in Hoorn, een benedenwoning van 65 m² met tuin. In de verkoopinformatie stond dat de vereniging van eigenaars nog geactiveerd moest worden en dat de maandelijkse servicekosten nog niet vaststonden. Dat is voor kopers geen detail: gezamenlijk onderhoud en toekomstige bijdragen kunnen invloed hebben op hun maandlasten en verantwoordelijkheden. De huidige VvE-situatie is niet opnieuw gecontroleerd.

Woninggegevens
Woningtype
Benedenwoning (appartement)
Laatste vraagprijs
€ 350.000
Status
Verkocht

Indeling en doelgroep

Volder 89, Hoorn

Verschillende functies voor de benedenverdieping benoemd

Pronk & Van der Wal verkocht Volder 89 in Hoorn, een drive-inwoning van 135 m² met een garage en een tuin- of werkkamer op de begane grond. Zo’n indeling kan voor kopers interessant zijn, maar een ruimte die als werk- of hobbykamer wordt gebruikt, heeft niet automatisch een zelfstandige woonbestemming. Ook de mogelijke inrichting voor praktijkgebruik of meerdere generaties is niet op vergunningen getoetst.

Woninggegevens
Woningtype
Eengezinswoning, tussenwoning (drive-in woning)
Laatste vraagprijs
€ 375.000
Status
Verkocht
Bekijk de onderzochte verkopen
31 onderzochte verkopen
WoningWoningtypeLaatste vraagprijsLooptijd
Drieboomlaan 22, HoornEengezinswoning, tussenwoning€ 480.00022 dagen
Paardebloem 10, ZwaagEengezinswoning, hoekwoning€ 375.00024 dagen
Lijster 85, HoornBenedenwoning (appartement)€ 235.00020 dagen
Poolster 102, HoornBenedenwoning (appartement)€ 259.00017 dagen
Kerkplein 29, HoornEengezinswoning, halfvrijstaande woning€ 450.00047 dagen
Jan Heesjesstraat 5, BlokkerEengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning€ 750.00021 dagen
Klein Westerbuiten 13, EdamEengezinswoning, halfvrijstaande woning€ 525.00032 dagen
Volder 89, HoornEengezinswoning, tussenwoning (drive-in woning)€ 375.00032 dagen
Rotiusstraat 40, HoornEengezinswoning, hoekwoning€ 450.00025 dagen
Mari Andriessenhof 15, HoornHerenhuis, 2-onder-1-kapwoning€ 675.00025 dagen
Langetuin 192, ZwaagEengezinswoning, eindwoning€ 398.00026 dagen
Muntstraat 24, HoornBenedenwoning (appartement)€ 350.00036 dagen
Astronautenweg 14, HoornVilla, geschakelde woning€ 595.00036 dagen
Ekster 4, HoornEengezinswoning, eindwoning€ 350.00012 dagen
Dukaat 69, HoornEengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning€ 539.00011 dagen
Lingerzijde 2, EdamEengezinswoning, halfvrijstaande woning€ 695.00025 dagen
Muntstraat 24-A, HoornBovenwoning (appartement)€ 279.50054 dagen
Stijgbeugel 31, ZwaagEengezinswoning, tussenwoning€ 339.50018 dagen
Hoogewoud 24, ZwaagEengezinswoning, hoekwoning€ 450.00018 dagen
Pakhuisstraat 18, HoornMaisonnette (appartement)€ 475.00024 dagen
Oliemolen 213, HoornEengezinswoning, halfvrijstaande woning€ 650.00032 dagen
Nieuwe Noord 1-B, HoornBenedenwoning (appartement)€ 339.00027 dagen
Pastoor Ammerlaanstraat 5, BlokkerEengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning€ 750.00018 dagen
Bagijnenland 3, EdamGrachtenpand, geschakelde woning€ 850.00020 dagen
Scheldestraat 19, PurmerendEengezinswoning, 2-onder-1-kapwoning€ 459.50022 dagen
Karos 23, HoornEengezinswoning, eindwoning€ 425.00018 dagen
Noorddijkerweg 14-D, UrsemBenedenwoning (appartement)€ 275.00023 dagen
Roelof Bootstraat 6, EdamEengezinswoning, tussenwoning€ 379.00027 dagen
De Huesmolen 127, HoornMaisonnette (appartement)€ 325.00030 dagen
Houtzaagmolen 177, HoornMaisonnette (appartement)€ 350.00044 dagen
Vollerswaal 53, HoornEengezinswoning, tussenwoning€ 495.00018 dagen

Dit overzicht bevat 31 onderzochte verkopen met een verkoopdatum tussen 15 oktober 2025 en 14 oktober 2026. De gemiddelde geregistreerde looptijd is 26 dagen, berekend over 31 verkopen met bruikbare datums.

Onze analyse van Pronk & Van der Wal

Al ongeveer twintig jaar actief rond Hoorn

Pronk & Van der Wal werkt al lange tijd in Hoorn en omgeving. Het kantoor is aangesloten bij Garantiemakelaars en combineert daarmee een lokaal team met een landelijke formule rond dienstverlening en verkoopbegeleiding.

De verkoper houdt zichtbaar ruimte voor eigen keuzes

Klanten waarderen het overleg over adviezen en biedingen. Pronk & Van der Wal begeleidt de verkoop; jij beslist welke afspraken je wilt maken.

Vooral een gevestigde allround woningmakelaar

Pronk & Van der Wal richt zich op woningverkoop, aankoop en taxaties in Hoorn en omgeving.

Team en kantoor

John van der WalMakelaar, taxateur en NVM-registermakelaar
Hilde SchenkCommercieel medewerker

De twee medewerkers van het kantoor.

Het kantoor

Vestiging
Gouw 2, 1621 HB Hoorn
Branchevereniging
NVM
Vakregistraties
VastgoedCert · NRVT · SCVM
Taxatievalidatie
NWWI

Diensten: Verkoop, aankoop en taxaties, waaronder NWWI-gevalideerde rapporten.

Verder vergelijken in de omgeving

Bronnen & werkwijze

Bekijk bronnen, definities en beperkingen

De woningcijfers in dit profiel zijn gebaseerd op eigen onderzoek van Makelaar West-Friesland naar Pronk & Van der Wal. We onderzochten de woningen waarmee het kantoor actief was.

Het verkooponderzoek beslaat de twaalf maanden van 15 oktober 2025 tot en met 14 oktober 2026. Het actuele aanbod is afzonderlijk vastgelegd op 21 oktober 2026.

Per woning controleerden we de betrokkenheid van het kantoor, de woningkenmerken, vraagprijzen en beschikbare datums. Dubbele advertenties tellen één keer mee. Aantoonbaar afzonderlijke verkopen van hetzelfde adres blijven aparte verkooptrajecten. Bij onduidelijke heraanbiedingen berekenen we geen looptijd. Het aanbod omvat ook woningen onder bod, onder optie en verkocht onder voorbehoud.

Bij ieder cijfer staat op hoeveel onderzochte woningen het is gebaseerd. De bedragen zijn de vastgelegde vraagprijzen. Voor de looptijden gebruiken we de vastgelegde aanbiedingsdatum en de verkochtmelding. De looptijdcijfers zijn gebaseerd op 31 onderzochte verkopen met bruikbare datums. Verkopen met onduidelijke datums of moeilijk te scheiden aanbiedingsperiodes blijven buiten die berekening.

Een profielvermelding betekent niet automatisch dat een kantoor commercieel met MWF samenwerkt. Welke makelaars een voorstel kunnen doen, hangt af van de aanvraag en beschikbaarheid.

Stel je vraag